Een leven lang longen

Bekijk de verschillende zalen:
Kies een zaal

De Waeghe

Opening
09:00 - 10:00
09:00 - 10:00
Anne-Marie Dingemans, Peter Wijkstra
- Clinical Year in review
Lunch
13:00 - 14:00
13:00 - 14:00
Pauze
Sluiting
17:00 - 17:30
17:00 - 17:30
Piet Postmus
NVALT Longlezing 2017

Landgraaf 1

Farmacotherapie bij de oudere patiënt
10:00 - 16:30
10:00 - 16:30
Frank Smeenk, Geert Labots
Farmacotherapie bij de oudere patiënt

Landgraaf 2

Behandelbeperking bij COPD
10:00 - 16:30
10:00 - 16:30
Petra Vos, Frank Bosch
Behandelbeperking bij COPD

Markgraaf 1

De kwetsbare oudere op de afdeling
10:00 - 16:30
10:00 - 16:30
Jan-Willem Kroon, Nathalie van der Velde
De kwetsbare oudere op de afdeling

Markgraaf 3

Pneumonie bij de oudere patiënt
10:00 - 16:30
10:00 - 16:30
Wim Boersma, Suzanne Huijts
Pneumonie bij de oudere patiënt

Publiek / Marqies

Lunch
12:00 - 13:00
12:00 - 13:00
Lunch
Publieksprijs: 5 pitches
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Publieksprijs: 5 pitches dinsdag
Publieksprogramma: Longfonds & onderzoek
15:00 - 16:30
15:00 - 15:00
Michael Rutgers
Longfonds en onderzoek
15:15 - 15:40
Pieter Hiemstra
Overzicht interessante onderzoeken: nu en toekomst
15:40 - 16:05
Jan Vercoulen
Vermoeidheid: hoe ga je ermee om?
16:05 - 16:30
Martijn Spruit
Effecten van longrevalidatie

De Waeghe

Opening
09:00 - 10:00
09:00 - 10:00
Dirkje Postma, Annette Brons, Marli van der Stelt, Jos Fonck, Joop van der Willik
Een leven lang longen
Sluiting
16:45 - 17:45
16:45 - 17:45
Paul Brand
Een levenlang longen: het belang van de eerste levensjaren

Burggraaf 1 en 2

NVALT 1
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Frits Franssen, Daisy Janssen, Eline bij de Vaate, Peter Wijkstra
Symposium End of life care
NVALT 2
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Bonne Biesma, Robert Peric, Michel Versteegh, Annemarie Becker
Symposium Oncologie bij de oudere patïënt
Free program Symposium
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Gerard Jan Blauw, Eline Slagboom, David van Bodegom, Ali Lahdidioui
Wanneer ben je oud?

Burggraaf 3

Free Session 1
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Jaap Sont, Peter Merkus, Annette Brons, Persijn Honkoop, Ralph Koppers
E-health ontwikkeling van jong tot oud
Free Session 3
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Charlotte Seijger, Jan Stolk, Birgitte Versluys, Nienke Scheltema, Francine van Erp
NVLA
Free Session 6
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Kris Mooren, Yvonne Engels, Helene Voogdt, Daisy Janssen
End of life?

Landgraaf 1

NVALT AIOS 1
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
René Schweizer
Verdieping vanuit de opleiding 1
NVALT AIOS 2
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
René Schweizer
Verdieping vanuit de opleiding 2
SKL 2 (Proefschriften)
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Walter Balemans, Anne Neerincx, Sabine Prevaes, Francine van Erp
4 recente proefschriften

Landgraaf 2

SKL 1
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Bart van Ewijk, Annemie Boehmer, Niels Rutjes, Mariëlle Pijnenburg, Marijke Tibosch, Gerard Koppelman
Problematisch en ernstig astma bij kinderen en jongeren

Landgraaf 3

Round Table 1
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Farmaceutische industrie: Samenwerken of tegenwerken?
Round Table 2
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Peronalized Medicine of 'one size fits all'?

Markgraaf 1

Free Session 2
10:30 - 10:48
10:30 - 10:48
Reinoud Gosens, Niki Reynaert, Andre Poot, Hans Clevers, Pieter Hiemstra, Toin van Kuppevelt
Novel tools for studying lung disease
Free Session 4
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Gert-jan Braunstahl, Hans Büller, Huub Schellekens, Joost Swart, Leon van den Toorn
Biologicals
Free Session 7
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Pieter Hiemstra, Irene Heijink, Robbert Rottier, Jennifer Collins, Sylvia Boj, Jan Stolk
Lung development, lung repair and regeneration

Markgraaf 2

Free orals
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Free orals 1
Free Session 5
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Martijn Spruit, Jeanine Antons, Tim Takken, Erik Hulzebos, Lianne van der Giessen, Maurice Sillen, Hester van der Vaart, Frits Fransen
Fysiotherapeuten

Markgraaf 3

Free orals
10:30 - 16:30
10:30 - 12:00
Free orals 2
13:00 - 14:30
Free orals 3
15:00 - 16:30
Free orals 4

Orangerie

Posterwalk
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Posterwalk dinsdag

Publiek / Marqies

Lunch
12:00 - 12:00
12:00 - 12:00
- Lunch
Publieksprijs: 5 pitches
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Publieksprijs: 5 pitches woensdag
Publieksprogramma: Longfonds & onderzoek
15:00 - 16:30
15:00 - 15:15
Dorothee Laan
- Longfonds en onderzoek
15:15 - 15:40
Dirkje Postma
Overzicht laatste ontwikkelingen in zorg en onderzoek
15:40 - 16:05
Richard Dekhuizen
Het verschil tussen inhalatoren en het belang van een goede match
16:05 - 16:30
Annemie Schols
Effect van voeding op gezonde leefstijl en longziekten

De Waeghe

Opening
09:00 - 10:00
09:00 - 10:00
Anne-Marie Dingemans, Peter Wijkstra
Clinical Year in Review
Slotdebat
16:45 - 17:45
16:45 - 17:45
Marieke Schuurmans
De patiënt als zorgproduct: maar wie bepaalt welke prijs?

Burggraaf 1 en 2

NVALT Symposium
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Frits Franssen, Daisy Janssen, Eline bij de Vaate, Peter Wijkstra
End of life care
NVALT AIOS 3
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Paul Bresser
Verdieping vanuit de opleiding 3
NVALT Symposium
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Bonne Biesma, Robert Peric, Michel Versteegh, Annemarie Becker
Oncologie bij de oudere patiënt

Burggraaf 3

Free Session 8
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Ed van de Graaf, Erik Verschuuren, Robin Vos, Marion Wessels
Transplantatie en orgaandonatie
Free Session 10
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Jiska Snoeck-Stroband, Miriam de Kleijn, Annerika Slok, Regien Kievits, Amanda van Buul
CAHAG
Free Session 13
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Elaine Wong-Go, Esther Kuipers, Martina Teichert, Ellen Koster, Job van Boven
KNMP

Landgraaf 1

Free program Symposium
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Gerard Jan Blauw, Eline Slagboom, David van Bodegom, Ali Lahdidioui
- Wanneer ben je oud?
Free Session 12
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Els Fikkers, Saskia Weldam, Yvonne Korpershoek, Marieke Zwakman, Marijke Kars
V&VN-LVK
NVALT AIOS 4
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Paul Bresser
Verdieping vanuit de opleiding 4

Landgraaf 2

SKL 3
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Elianne Vrijlandt, Ilja de Vreede, Hanneke IJsselstijn
De prematuur wordt volwassen, met en zonder aangeboren longaandoening

Landgraaf 3

Round Table 3
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
E-Health: Hype of longzorg van de toekomst?
Round Table 4
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Zin en onzin van concentratie van kostbare longoncologische middelen

Markgraaf 1

Free Session 9
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Coline van Moorsel, Eric Haarman, Harm-Jan Bogaard, Rudi Hendriks
Genetics
Free Session 11
13:00 - 14:30
13:00 - 14:30
Rene Lutter, Wim Timens, Harm-Jan Bogaard, Annemarie Dingemans, Louis Bont, Johan de Jongste
Biomarkers and disease overarching mechanisms
Free Session 14
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Jan-Willem Kocks, Jan Vercoulen, Marjolein Mouwen, Suzanne Vromans, Joke Groters
Je wordt er moe van

Markgraaf 2

Free orals
10:30 - 12:00
10:30 - 12:00
Free orals 5
SKL 4
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Jolt Roukema, Hanneke IJsselstijn, Rolf Berger, Suzanne Terheggen, Horst Scharbatke
Congenitale longafwijkingen

Markgraaf 3

Free orals
10:30 - 16:30
10:30 - 12:00
Free orals 6
13:00 - 14:30
Free orals 7
15:00 - 16:30
Free orals 8

Orangerie

Posterwalk
15:00 - 16:30
15:00 - 16:30
Posterwalk woensdag

De Waeghe

Opening
09:00 - 09:30
09:00 - 09:30
Piet Postmus
- Longlezing 2017
Lunch
12:30 - 13:30
12:30 - 13:30
- Pauze

Landgraaf 1

Farmacotherapie bij de oudere patiënt
09:30 - 16:30
09:30 - 16:30
Joost van den Aardweg, Jacqueline Hugtenburg
- Farmacotherapie bij de oudere patiënt

Landgraaf 2

Behandelbeperking bij COPD
09:30 - 16:30
09:30 - 16:30
Peter Wijkstra, Jaap Tulleken
- Behandelbeperking bij COPD

Markgraaf 1

De kwetsbare oudere op de afdeling
09:30 - 16:30
09:30 - 16:30
Arenda Meedendorp, Harianne Hegge
- De kwetsbare oudere op de afdeling

Markgraaf 3

Pneumonie bij de oudere patiënt
09:30 - 16:30
09:30 - 16:30
Hans Daniëls, Menno van der Eerden
- Pneumonie bij de oudere patiënt